+48 22 642 23 333

Tynki maszynowe gipsowe

Tynki maszynowe gipsowe

Oferujemy wykonanie tynków gipsowych, które nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Jako profesjonaliści doskonale wiemy, jak wykonać maszynowy tynk gipsowy tak, aby wydobyć z niego wszelkie korzystne właściwości.

Przygotowanie powierzchni pod tynki gipsowe

Istotnym, jeśli nie najważniejszym etapem podczas wykonywania gipsowego tynku jest przede wszystkim poprawne przygotowanie powierzchni, w celu uzyskania odpowiedniej przyczepności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiemy jak sprawnie usunąć ze ścian wszelkie zabrudzenia oraz pozbyć się wilgoci.

Właściwości tynków gipsowych pozwalają na wykonanie pracy nawet na najbardziej wymagających powierzchniach, ponieważ charakteryzują się one bardzo dobrą przyczepnością, dzięki czemu można stosować je zarówno na ścianach, jak i na sufitach. W celu uzyskania jeszcze lepszej bazy do położenia tapety lub płytek, stosowany jest często także specjalny środek, który świetnie wpływa na jakość efektu końcowego. Ponadto zastosowanie gipsowego tynku umożliwia znaczne skrócenie czasu remontu, ponieważ jest on bardzo szybkoschnący oraz z reguły nie wymaga kładzenia dwóch warstw. Dzięki wszystkim korzyściom, jakie niosą za sobą tynki gipsowe, można stosować je zarówno na nowych powierzchniach, jak i podczas renowacji starych budynków, dlatego cieszą się one taką popularnością.

Korzyści wynikające z wykorzystania tynków gipsowych

  • Odpowiedni mikroklimat domu- gipsowe tynki zapewniają odpowiedni mikroklimat domu, a co za tym idzie są w stanie korzystnie wpłynąć na układ oddechowy. Dzieje się tak, za sprawą regularnej wymiany wilgoci, którą tynk potrafi wchłaniać, kiedy w powietrzu jest jej nadmiar oraz uwalniać, gdy tylko powietrze jest zbyt suche.
  • Izolacja termiczna- tynki maszynowe gipsowe zapewniają dobrą izolację termiczną, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą martwić się, że w sezonie zimowym ich wydatki znacznie wzrosną.
  • Ognioodporność-tynki gipsowe są odporne na ogień, co zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, które jak wiadomo jest dla większości sprawą priorytetową.