+48 22 642 23 333

Tynki maszynowe cementowo wapienne

Tynki maszynowe cementowo-wapienne

Jesteśmy profesjonalną firmą, a co za tym idzie szczególną wagę przykładamy do wytrwałości wykonanych przez nas zleceń, co potrafią zagwarantować tynki maszynowe cementowo-wapienne, których mieszanki składają się z bardzo odpornych substancji, jakimi są: cement, wapno oraz wypełniacze kwarcowe, które zapewniają długotrwałą ochronę powierzchni przed uszkodzeniami zarówno biologicznymi, jak i mechanicznymi.

Przygotowanie powierzchni pod tynki cementowo - wapienne

Szczególnym etapem podczas wykonywania tynku jest prawidłowe przygotowanie powierzchni. Nasi fachowcy wiedzą doskonale co zrobić, aby sprawnie i skutecznie usunąć ze ścian wszelkie zabrudzenia i nierówności, którymi mogą być choćby nawet resztki tapety. Odpowiednie przygotowanie ściany pozwala na wykorzystanie znakomitych właściwości tynku cementowo-wapiennego, jakimi jest np. bardzo dobra przyczepność, dzięki której tynk ten może być bazą nawet dla najbardziej wymagających materiałów, takich jak panele lub płytki.

Ponadto cementowo-wapienne tynki mają bardzo szerokie zastosowanie, a co za tym idzie z ich właściwościami mogą cieszyć się zarówno klienci potrzebujący wykończyć nowy budynek, jak również osoby, które decydują się na renowacje starych pomieszczeń.

Korzyści wynikające z wykorzystania tynków cementowo - wapiennych

  • Długotrwały efekt- dzięki właściwościom mieszanek tynków cementowo-wapiennych, zapewniają one świetny efekt na długie lata. Szczęśliwi posiadacze tych tynków nie muszą się martwić, że ewentualne czynniki mechaniczne lub biologiczne, mogłyby wpłynąć niekorzystnie na atrakcyjność ich pomieszczeń.
  • Zapobieganie wilgoci- tynki te zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia na ścianach grzybów pleśniowych, które niekorzystnie wpływają na układ oddechowy wszystkich mieszkańców, a szczególnie wpływają niekorzystnie na zdrowie dzieci oraz osób starszych.
  • Dobry mikroklimat- dzięki tynkom cementowo-wapiennym możliwa jest wymienność pary wodnej w budynku, co korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ponieważ zapobiega występowaniu chorób układu oddechowego.